dr n. med. Barbara Kopff

SPECJALISTA REHABILITACJI MEDYCZNEJ, SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH, MEDYCYNY SPORTOWEJ

 

Rejestracja

Osobiście w ośrodku lub pod nr tel. 42 230 10 00

O Specjaliście

Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi w 1994 roku.

Jest specjalistą chorób wewnętrznych (I stopnia od 1998 roku, II stopnia od 2003 roku), medycyny sportowej (od 2008 roku) oraz rehabilitacji medycznej (od 2014 roku).

Posiada doktorat z zakresu medycyny (2001 rok).

Trzy specjalizacje, wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy zarówno w oddziałach szpitalnych jak i poradniach pozwalają na całościowe podejście do problemów zdrowotnych pacjenta.

Jako lekarz rehabilitacji medycznej zajmuje się pacjentami w stanach pourazowych, pooperacyjnych a także z przewlekłymi dolegliwościami związanymi z chorobą zwyrodnieniową stawów (w tym barkowych, biodrowych, kolanowych) i kręgosłupa, również z dyskopatią oraz chorymi z problemami neurologicznymi

Zalecenia wydaje zawsze w oparciu o pełne badanie pacjenta, obejmujące wywiad i badanie przedmiotowe, w razie potrzeby uzupełnione o analizę badań dodatkowych. Podczas wizyty wyjaśnia także pacjentowi istotę jego problemu zdrowotnego, bowiem edukacja w chorobach przewlekłych stanowi podstawę skutecznego postępowania, prowadzącego do poprawy sprawności i jakości życia.

Specjalizacja z zakresu medycyny sportowej zapewnia uprawnienia do orzekania o zdolności do uprawiania sportu zarówno dzieci jak i dorosłych, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Jest przekonana, że stwierdzenie Wojciecha Oczki „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu.”

Mimo upływu prawie pół tysiąclecia niewiele straciło na aktualności.

W zespole Creator od 2013 roku.

Skip to content